چهارشنبه 26 دی 1397

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

باحضور مستعدان برتر در یزد:
بازدید علمی از شرکت دانش بنیان پیشگامان صنعت سبز


به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان یزد، مستعدان برتر یزدی در ادامه سلسله  بازدیدها از مراکز علمی صنعتی  و تحقیقاتی استان یزد دراولین بازدید سال 1397 اینباراز شرکت تعاونی تولیدی پیشگامان صنعت سبزبازدیدکردند.

دکتر “شاه‌نظری” رئیس بنیاد نخبگان استان یزد به همراه جمعی از مستعدان برتر و نخبگان یزدی از  بخش های مختلف این شرکت بازدید کردند.

در این ابتدای این برنامه در نشستی "سمیعی" مدیر عامل شرکت، گزارش کوتاهی از تاریخچه و ضرورت تشکیل شرکت و فعالیت های این مجموعه ارائه داد و نیازهای فناورانه شرکت را برشمرد و شرکت کنندگان نیز پیشنهادات و ایده های سازنده ای را در زمینه کاربردهای متنوع کاغذ تولیدی مطرح کردند که مورد استقبال مدیریت شرکت قرار گرفت. همچنین مقرر شد با ابتکار و همکاری بنیاد نخبگان استان رویدادی به منظور ایده پردازی در راستای کاربردهای جدید کاغذ تولیدی و تنوع محصولات شرکت طراحی و با حمایت شرکت مذکور برگزار گردد.

در ادامه، مستعدان برتر با حضور کارشناسان شرکت از خط تولید بازدید کردند و با فناوری ساخت  کاغذ از سنگ در تنها شرکت خاورمیانه آشنا شدند. در این برنامه برخی مشکلات پیش روی این صنعت توسط مدیرعامل شرکت بیان شد تا استعدادهای برتر و مخترعین یزدی برای آنها راهکار عملی بیابند.

گفتنی استهدف از این بازدید آشنایی با صنعت تولید کاغذ از سنگ و جلوگیری از نابودی درختان و نیز کمک به رفع نیازهای فناورانه این صنعت بوده است.

ضمنا مقرر شد با حضور مدیر عامل و مسئولان بخش تحقیق و توسعه شرکت ومستعدان برتر و اساتید هیات علمی دانشگاه یزد و بنیاد نخبگان، برای برقراری ارتباط بیشتر و رفع نیازهای فناورانه و نیز استفاده از ظرفیت نخبگان برای رفع نیاز های پژوهشی نشستی برگزار شود.

 

v

تاریخ انتشار : 1397/02/11
کد : 44
تعداد بازدید: 262

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد نخبگان استان یزد محفوظ می باشد

                                              آدرس: یزد - بلوار دانشجو- روبروی مجتمع غدیر

                                                           تلفن: 03538262092