دوشنبه 31 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

شرکت‌های خلاق تا سقف ۶۰۰میلیون‌ریال یارانه سود تسهیلات دریافت می‌کنند

به منظور دستیابی به اهداف صادراتی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در توسعه صادرات محصولات و خدمات دانش‌بنیان و خلاق به شرکت های فعال در این حوزه یارانه سود تسهیلات اعطا می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای چارچوب سیاست‌های مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این یارانه از طریق صندوق‌های پژوهش و فناوری منتخب پرداخت شده و به تسهیلات دریافتی با موضوع صادرات و انتقال فناوری شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق،  از بانک‌ها، صندوق‌ها و نهادهای مالی تعلق می‌گیرد.

"یارانه سود تسهیلات" مبلغی است (تا سقف 60 میلیون تومان) که در صورت دریافت تسهیلات صادراتی یا انتقال فناوری از بانک‌ها، صندوق‌ها و نهادهای مالی و رعایت شرایط مندرج در مصوبه یارانه تسهیلات، شرکت مشمول استفاده از آن یارانه خواهد شد.

شرکت های برتر صادراتی تا سقف 611میلیون ریال و تنها برای قراردادهای انتقال فناوری و شرکت های توانمند صادراتی تا سقف 611میلیون ریال وشرکت های دارای پتانسیل تا سقف 411میلیون ریال امکان استفاده از مبلغ یارانه سود تسهیلات را دارند.

بدین منظور متقاضیان (شرکت های خلاق صادراتی) پس از مطالعه و احراز شرایط دستورالعمل اعطای سود تسهیلات می توانند درخواست خود را از طریق پرونده کاربری خود در سامانه bizservices.ir ارسال کنند.

رشد صادرات، اولین محموله صادراتی، حضور در کشور جدید، صادرات محصول جدید،ایجاد زیرساخت در کشور خارجی(دفتر کار، انبار، واحد تولیدی)،انعقاد قرارداد انجام پروژه در کشور خارجی،کسب رتبه های ملی، استانی و بخشی در حوزه صادرات ،انتقال فناوری و سایر موارد به تشخیص مرکز از جمله محورهای اصلی معیارهای محاسبه اعطای یارانه است.

متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به  ادرس اینترنتی  air.ir/dvVF مراجعه کنند.

تاریخ انتشار : 1398/02/16
کد : 10150
تعداد بازدید: 78

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد نخبگان استان یزد محفوظ می باشد

                                              آدرس: یزد - بلوار دانشجو- روبروی مجتمع غدیر

                                                           تلفن: 03538262092