جمعه 3 خرداد 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

همایش کارآفرینی در رکود

با حضور مستعدان برتر و دانشجویان، همایش "کارآفرینی در رکود" با حضور معلول کار آفرین کشوری در یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان یزد، با حضور فریبا معصومی معلول 99درصد و کارآفرین برتر کشور اهل گیلان، دو همایش "یک درصد معجزه" و کارآفرینی در رکود در بنیاد نخبگان یزد برگزار شد.

وی در این همایش گفت:من 99 درصد معلولیت دارم و از 12 سالگی شروع به ساخت عروسک های کاموایی کردم و هم اکنون 20 سال سابقه کار دارم.

این کارآفرین کشور که موفق شده به 50 نفر ساخت عروسک های کاموایی و قلاب بافی را بیاموزد، ادامه داد: کارگاهی تاسیس کردم و خودم آن را مدیریت می کنم.

معصومی که به عنوان کار آفرین برتر کشور نیز انتخاب شده است، بیان کرد: یکسال است که مربی فنی حرفه ای آزاد هستم و انواع بافت و بافتنی ها با قلاب را به هنرجویان خود آموزش می دهم و برای آنها شغل ایجاد کردم و محصولات دست ساز آنها را به فروش می رسانم.

وی که در اختتامیه همایش هفته جهانی کار آفرینی در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مورد تقدیر محمد شریعتمداری هم قرار گرفت، گفت: من شخصا به کار کسانی که آموزش دادم نظارت دارم و در دانشگاه های متعددی هم سخنرانی کردم.

معصومی همچنین بیان کرد: هدف من از حضور در جمع های مختلف این است که جوانان با دیدن من برای ادامه راه دشوار کار و سختی های آن امید پیدا کنند و نا امید نشوند.

وی خاطر نشان کرد: همه ما باید الگوهایی برای زندگی داشته باشیم و گاهی یک معلول که سخت تلاش می کند می تواند الگوی تلاش برای جوانان که از سلامت کامل جسمی برخوردارند شود.

این کارآفرین کشور تاکید کرد: من در گذشته برای کارها و پیشرفت در امور خود مشکلات بسیاری داشتم اما امروز فقط به داشته های خود فکر می کنم.

معصومی همچنین اظهار کرد: در شرایطی که با تکیه بر توانایی های خودم مستقل هستم متوجه شدم که با تلاش و هنرمندی می توان زندگی خوبی داشت و تا زمانیکه بیکار اوقات آدم سپری شود، جز افسردگی نتیجه دیگری به دست نمی آوریم که من هم قبلا ناامید و افسرده بودم.

وی تاکید کرد: من از سختی ها جلو زدم و نگذاشتم سختی ها از من جلو بزنند و الان خیلی ها هستند با یک سردرد ساده هم از سختی ها کنار می کشند در حالیکه باید برای موفقیت اراده قوی داشت و من هر روز ساعت 6 و 30 دقیقه روز خودم را آغاز می کنم و در سمینارها هم سخنرانی می کنم تا آخر شب و تا ساعات 12 و یک نیمه شب مشغول کار هستم.

وی در پایان از تلاش های بنیاد نخبگان یزد تشکر کرد.

 

،

تاریخ انتشار : 1397/12/18
کد : 10143
تعداد بازدید: 59

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد نخبگان استان یزد محفوظ می باشد

                                              آدرس: یزد - بلوار دانشجو- روبروی مجتمع غدیر

                                                           تلفن: 03538262092