جمعه 3 خرداد 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به منظور آشنایی با راههای یافتن شغل مناسب

کارگاه مشاوره"شغل مناسب خود را پیدا کن" در بنیاد نخبگان یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان یزد کارگاه مشاوره"شغل مناسب خود را پیدا کن" با همکاری بنیاد نخبگان استان یزد برگزارشد.

مدرس این کارگاه دکتر"رزیتا زارع" در رابطه با اهمیت این کارگاه گفت: بازار کار امروز، در بدترین وضعیت خود طی چند دهه گذشته قرار دارد و به نظر نمی رسد در کوتاه مدت تغییر مثبتی در آن بوجود آید. با این حال، می توان در همین شرایط در شغل ایده آل خود استخدام شد؛ در این دوران فردی که استخدام می شود لزوما آن کار را بهتر از همه انجام نمی دهد. بلکه در مورد چگونه استخدام شدن بیشترین اطلاعات را دارد.این کارگاه ، استراتژی ها و تاکتیک ها و نکات موثر برای موفقیت و پیدا کردن شغلی ایده آل و مرتبط با رشته تحصیلی را در خود جای داده است.

وی در خصوص محتوای این کارگاه گفت: ورود به اقیانوس بیکران بازار کار، یک کار فرما به دنبال چه کسی می گردد، قواعد جدید استخدام در رکود اقتصادی و یک رزومه خوب چه نقاط طلایی دارد از مواردی بود که در این کارگاه بیان شد.

به گفته زارع مصاحبه شغلی، نکات مهم قبل، حین وبعد از مصاحبه،باید ونباید های مصاحبه شغلی و ترفندها وابزارهای مسیر استخدام نیز از دیگر مباحث مهمی بود که ارائه شد.

وی در رابطه با حضور در چنین دوره های آموزشی ابراز داشت: افراد تلاش زیادی برای ورود به دانشگاه می کنند، در کلاسهای گران قیمت ثبت نام می کنند، مشاوره می گیرند، آزمون آزمایشی می دهند، و خلاصه هر کاری که از دستشان بر بیاید انجام می دهند تا بتوانند در رشته مورد علاقه و رویایی خودشان قبول شوند.اما بعد از قبولی در رشته رویایی شان، هیچ اقدام خاصی برای رسیدن به شغل رویایی شان نمی کنند و به اشتباه فکر می کنند بعد از فراغت از تحصیل می توانند شغلی ایده آل داشته باشند که این تصور اشتباهی است. لذا متقاضیان شغل با آموزش های اینچنین می توانند در یافتن شغل مورد نظرشان موفق شوند.

گفتنی است این برنامه به همت شرکت کاریابی کارومه و با همکاری بنیاد برگزار شد.

تاریخ انتشار : 1397/09/12
کد : 10120
تعداد بازدید: 67

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد نخبگان استان یزد محفوظ می باشد

                                              آدرس: یزد - بلوار دانشجو- روبروی مجتمع غدیر

                                                           تلفن: 03538262092