پنج شنبه 6 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

انتخاب رییس بنیاد نخبگان استان یزد به عنوان رییس کارگروه علم و فناوری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب

تشریح دستاوردهای انقلاب در کارگروه «دانشگاهیان، علم و فناوری استان»

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان یزد، رییس این بنیاد از تشکیل کارگروه «دانشگاهیان، علم و فناوری استان» با مسئولیت رییس بنیاد، در آستانه فرارسیدن ایام دهه فجر خبر داد و گفت: شکل‌گیری یک پورتال آموزش عالی در یزد در راستای تعیین اولویت‌های استان و اقدامات انجام شده از دستاوردهای این کارگروه خواهد بود.

«سید مهدی کلانتر» لازمه تشکیل کارگروه «دانشگاهیان، علم و فناوری استان» در راستای معرفی دستاوردهای علم و فناوری طی چهار دهه گذشته و برنامه ریزی برای سال‌های آتی را یادآور شد و اظهار کرد: این کارگروه متشکل از 6 کمیته تخصصی پژوهشی، آموزشی، علم و فناوری، دانشجویی و فرهنگی، توسعه عمرانی و فرهنگ و هنر با محوریت  تمام دانشگاه‌های استان تشکیل شده است که رییس بنیاد نخبگان به عنوان مسئول کارگروه و دانشگاه ها، موسسات آموزش عالی و پارک علم و فناوری استان نیز در این زمینه مشارکت خواهند داشت.

وی بررسی نقاط ضعف و قوت حوزه‌های آموزش عالی و فناوری استان را مهم‌ترین علت تشکیل این کارگروه دانست و افزود: از دستاوردهای آن، شکل گیری یک پورتال آموزش عالی در یزد به ویژه پژوهش در راستای تعیین اولویت‌های استان و اقدامات انجام شده خواهد بود تا متناسب با موانع و نقاط قوت بررسی شده، برنامه ریزی هایی تدوین شود.

وی ایجاد آزمایشگاهی مجازی برای استان را از دیگر دستاوردهای این کار گروه عنوان کرد و گفت: برای تسریع انجام پژوهش‌ها و پایان‌نامه‌های دانشجویی این آزمایشگاه گزینه موثری خواهد بود.

وی ادامه داد: در حال حاضر نیز، نمونه اولیه این سایت در زمینه پژوهشی توسط دکتر «مسعود میرزایی» معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تهیه شده و با اخذ نقطه نظر اعضا تکمیل خواهدشد.

کلانتر بکارگیری دانشجویان به عنوان نیروهایی توانمند در برنامه های این کارگروه را لازم دانست و تصریح کرد: علاوه برنیروی دانشجو، کمیته‌ها و تشکل‌ها برای مشارکت و همفکری در اجرای برنامه‌ها و رسیدن به اهداف والای تشکیل این کارگروه به کار گرفته می‌شوند.

وی در پایان مناسبت‌های ایام دهه فجر را ملاک مرحله‌بندی و زمان‌بندی برنامه‌های کارگروه «دانشگاهیان، علم و فناوری استان» دانست و افزود: هم‌زمان با روزهای دانش آموز، دانشجو، هفته پژوهش و دیگر مناسبت ها، قسمت‌هایی از دستاوردهای انقلاب در این چهار دهه ارائه خواهد شد.

تاریخ انتشار : 1397/07/08
کد : 86
تعداد بازدید: 72

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد نخبگان استان یزد محفوظ می باشد

                                              آدرس: یزد - بلوار دانشجو- روبروی مجتمع غدیر

                                                           تلفن: 03538262092