در سال 1399
درخشش بنیاد نخبگان استان یزد درکشور

بنیاد نخبگان استان یزد، بر اساس ارزیابی عملکرد بنیاد ملی نخبگان، رتبه دوم کشور در بین 20 استان هم سطح را در سال 1399کسب کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد نخبگان استان یزد، این بنیاد بر اساس ارزیابی عملکرد بنیاد ملی نخبگان، رتبه دوم کشور در بین 20 استان هم سطح را در سال 1399کسب کرد.

به گفته دکتر کلانتر، رییس بنیاد نخبگان استان یزد، این بنیاد توانست بر اساس شاخص هایی از جمله پیشرفت و کیفیت اجرای برنامه های مصوب، تعداد پرونده های بررسی شده متقاضیان دریافت تسهیلات و نیز تعداد طرح های شهید احمدی روشن، جایگاه خوبی در بین سایر بنیاد های نخبگانی استانی کسب کند.

وی ضمن تقدیر و تشکر از کارکنان بنیاد نخبگان استان یزد افزود: بنیاد نخبگان استان یزد که اولین بنیاد استانی در کشور است و کارکنان با سابقه ای دارد، به رغم تعدیل 2 نفر از نیروها بدون هماهنگی درسال99، توانست با برنامه ریزی مدون و منظم و اتکا به تجربه های موجود و مشارکت نخبگان یزدی و حمایت شورای علمی، رتبه دوم کشور را در بهره وری عملکرد در بین استانهای هم سطح کسب کند.

دکتر کلانتر گفت: در سال99 حدود 30 برنامه مختلف شامل همایش و رویدادهای علمی، برنامه های تربیتی و آموزشی، نشست های اجتماعات نخبگانی با مدیران استان، بازدید های علمی، صنعتی و زیارتی و نیز کارگاه های مشاوره در زمینه های کسب و کار و کارآفرینی و نیز ازدواج توسط این بنیاد و با حضور نخبگان و مستعدان برتر استان و کشور برگزار شد که برخی ازین برنامه های به صورت مجازی و برای نخبگان و دانشجویان سراسر کشور اجرا شد.

وی اجرای برنامه های ترویج و شناخت اصول و ارزش های انقلاب اسلامی،ترویج فرهنگ انس باقرآن در قالب کارگاه تفسیر قرآن و اجرای نظام معرفتی و فلسفی نخبگان در زمینه های اخلاق نخبگی و اخلاق پژوهش را از دیگر برنامه های اجرای شده در سال 99 عنوان کرد.

به گفته دکتر کلانتر، تحقق برنامه ها، جذب مخاطب، جذب بودجه، اجرای متناسب برنامه ها، تعداد و کیفیت پرونده های بررسی شده و نیز تعداد هسته های مساله محور طرح ملی شهید احمدی روشن، شاخص های ارزیابی عملکردی بنیادهای نخبگان کشور است که استان یزد به طور کلی رتبه دوم را در بین20 استان هم سطح کشور کسب کرد.

رییس بنیاد نخبگان استان یزد با ابراز رضایت از همکاری نهادها و سازمانهای استان در راستای اجرای برنامه های بنیاد افزود: بخشی از برنامه های این بنیاد با مشارکت سازمانها و نهادهایی مانند دانشگاه ها، مراکز علمی و شرکت ها، پارک علم و فناوری، استانداری، آموزش و پرورش، سازمان صمت، میراث فرهنگی و گردشگری و ... اجرا می شود.

گفتنی است دکتر سید مهدی کلانتر رییس بنیاد نخبگان استان یزد در پی این موفقیت، لوح تقدیر و سپاس به کارکنان این بنیاد اعطا کرد.

 

تاریخ انتشار : 1400/06/03
کد : 20313
تعداد بازدید: 150