برگزاری کارگاه مشاوره "خانواده آسمانی

استاد احمد آبایی: برای اینکه خانواده آسمانی شود باید 5 صفت خدا یعنی الرحمان(عاشق شو) الستار(عیب بپوش) الغفار(ببخش و بگذر) السلام( از دست و زبانت مردم در امان باشند) المومن( آرام بخش باش) را در خود متجلی کند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان یزد، در راستای برگزاری کارگاه های مشاوره برای نخبگان و استعدادهای برتر، کارگاه مشاوره رایگان مجازی "خانواده آسمانی" برای نخبگان سراسر کشور برگزار شد.

استاد "احمد آبایی" مشاور خانواده و مدرس این کارگاه در خصوص خانواده آسمانی و خوشبخت گفت: همه خانواده ها به دنبال خوشبختی هستند و چه نیکوست که این سعادت و خوشبختی را از خدا مطالبه کنند زیرا اگر خدا اراده کند به خانواده ای خیر دهد و احساس خوشبختی کند، کسی نمی تواند جلوی این امر را بگیرد.

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: پیامبر(ص) فرمودند اگر خدا بخواهد به خانواده ای خیر بدهد 5 ویژگی فهم درست دین، مدارایی و نرمی و اخلاق خوش، میانه روی در خرج و تمرکز بر خود و اصلاح خودرا عطا می کند.

وی افزود: برای داشتن خانواده آسمانی باید با خدا معامله کرد زیرا در معامله با خدا خستگی، ملال، ناامیدی و افسرده حالی وجود نخواهد داشت و حضرت زینب (سلام الله علیها) مصداق بارز معامله با خداست که با وجود همه سختی ها ولی همچنان راضی به رضای الهی بود.

وی برای داشتن یک خانواده آسمانی و سعادتمند، زیبابینی و عیب پوشی را بسیار مهم دانست و افزود: در روایات دینی آمده است اگر کسی گناه و نقطه منفی در شخصی دید و در دل پنهان کرد تا روزی علیه آن شخص استفاده کند، آن شخص نمی میرد تا خودش آن گناه را انجام دهد.

این استاد حوزه و دانشگاه تاکید کرد: اگر بخواهیم خدا ما را ببخشد باید صفت خدایی عفو و بخشش را در خود تقویت کنیم و همه آنانی که به ما جفا کردند را ببخشیم و بدی آنان را از صفحه ذهنمان پاک کنیم.

وی افزود: همواره به این نکات توجه کنیم که اگر او لایق بخشیدن نیست من شایسته آرامش و رهایی هستم و قطعا بخشیدن، لطف به دیگران نیست بلکه هدیه ای به خود ماست و آنگاه که می بخشیم از آرامش بیشتری برخوردار خواهیم بود.

"احمد آبایی" در خصوص صفات خدایی که باید در وجود انسان متجلی شود گفت: باید عاشق شویم دریا باشیم و ستاریت خدا را سرلوحه زندگی قرار دهیم و کلام ما از جنس نور باشد نه نار.

وی گفت: حداقل 4 چیز دنیا و آخرت را تباه می کند که باید از خود دور کنیم و عبارتند از کبر حرص حسد کینه و نیز، عشق، تسلیم و رضا، 3 مولفه ای است که ما راسعادتمند می کند.  

وی در پایان افزود: برای اینکه خانواده آسمانی شود باید 5 صفت خدا یعنی الرحمان(عاشق شو) الستار(عیب بپوش) الغفار(ببخش و بگذر) السلام( از دست و زبانت مردم در امان باشند) المومن( آرام بخش باش) را در خود متجلی کند.

 

لینک دریافت فیلم کارگاه

 

تاریخ انتشار : 1400/06/03
کد : 20312
تعداد بازدید: 43