رمز جاودانگی نخبگی :
توکل به خدا

کارگاه اخلاق نخبگی و دیدار با آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان یزد برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد نخبگان استان یزد؛  در ادامه برگزاری برنامه‌های معرفتی و تربیتی و با هدف تعمیق باورهای دینی در مستعدان و سرآمدان با هدف افزایش حس مسئولیت‌پذیری اجتماعی آنان در قبال جامعه، جمعی از اجتماع نخبگانی استان یزد با نمایندۀ ولی‌فقیه در استان دیدار کردند.

آیت الله ناصری در ابتدای این دیدار ضمن ابراز خرسندی از دیدار با نخبگان ابراز داشت: از تلاش های مجموعه بنیاد نخبگان استان یزد به ویژه دکتر کلانتر رییس این بنیاد و شما نخبگان و مستعدان برتر که برای پیشبرد اهداف عالی نظام و تکامل جامعه قدم برمی دارید آرزوی توفیق الهی وموفقیت در همه شئون را دارم.

در این برنامه که در قالب کارگاه اخلاق نخبگی 3 مرداد در دفتر نماینده ولی فقیه در استان یزد برگزار شد، آیت‌الله ناصری؛ نمایندۀ ولی‌فقیه در استان یزد و امام‌جمعۀ شهر یزد ضمن بیان نگاه قرآن و تعالیم دینی به موضوع اخلاق‌مداری، با استدلال به مفاهیم دینی و اعتقادی، به نقش مهم نخبگان در توسعه و تعالی جامعه و همچنین اهمیت الگوسازی از نخبگان اخلاق‌مدار اشاره کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش خطاب به نخبگان افزود: همواره در تمامی مراحل زندگی و کار نگاه به خدا و توکل به او داشته باشید تا بتوانید همچون شهید تهرانی مقدم ماندگار شوید.

امام جمعه یزد با بیان حدیثی از امام صادق ابراز داشت: همت و نگاه کوتاه، نداشتن راهکار در روش و منش و فکر و عدم قدرت تصمیم گیری و ضعف در ایستادگی در تصمیم 3 خصلتی است که به فرموده امام صادق (علیه السلام) مانع پیشرفت انسان و باعث توقف او می شود.

وی در خصوص توفیقات امام خمینی در عرصه های مختلف افزود: امام در حرکت انقلابی خود با نگاه بلند و ارتباط با خدا، در مسیر تشکیل و اداره حکومت اسلامی و تاسیس قانون قدم برداشت و امروز صدور انقلاب به دنیا در پرتوی آن نگاه عمیق و بلند ایشان بود.

در ابتدای این نشست نخبگان و مستعدان برتر نقطه نظرات و مشکلات جامعه نخبگانی را مطرح کردند.

 

 

تاریخ انتشار : 1400/05/05
کد : 20305
تعداد بازدید: 82