پنج شنبه 6 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

اقتصاد دانش بنیان لازمه افزایش نخبه پروری

دکتر کلانتر در نشست خبری، اعطای برخی تسهیلات به مستعدان برتر و مخترعان را به عنوان راهکاری برای پیوند زدن آنان به اقتصاد دانش بنیان و انگیزه‌ بخشی برای سیر مسیر نخبه‌پروری دانست.

به گزارش روایط عمومی بنیاد نخبگان استان یزد، رییس بنیاد نخبگان استان یزد با اشاره به افزایش نیاز به نخبه پروری به واسطه اقتصاد بدون نفت کشور و شرکت های دانش بنیان گفت: برخی تسهیلات به نخبگان به عنوان راهکاری برای پیوند زدن مستعدان برتر و مخترعان به اقتصاد دانش بنیان و انگیزه‌تراشی برای سیر مسیر نخبه‌پروری اعطا می‌شود.
«سید مهدی کلانتر» در نشست خبری به مناسبت سالگرد تاسیس بنیاد نخبگان یزد، ضمن تبریک سالروز ورود مقام معظم رهبری و تاسیس بنیاد نخبگان اظهار کرد: یزد به گفته مقام معظم رهبری در زمره مناطق نخبه خیز کشور است به طوری که نسبت به جمعیت نخبگان کشور، یزد درصد بالایی را در این زمینه به خود اختصاص داده است علاوه بر آن در زمینه نخبه پروری نیز جایگاه ویژه ای دارد.
رییس بنیاد نخبگان استان یزد با بیان این که این بنیاد مسیر نخبگی را با استعدادیابی ازسطح دانش آموران تسهیل می‍کند گفت: در این مسیر زیرمجموعه های آغازگران، آینده‌سازان و سرآمدان شکل گرفته و  در مسیر شناسایی جذب و هدایت مستعدان برتر گام برداشته و تسهیلات مختلفی به واجدان شرایط اعطا می شود.
وی کنترل، هدایت و برنامه‌ریزی در راستای به کارگیری این قشر را از وظایف بنیاد نخبگان عنوان کرد و گفت: اقتصاد بدون نفت کشور و بر مبنای شرکت های دانش بنیان زمینه به کارگیری نخبگان را بیش از پیش فراهم کرده است و علاوه بر تسهیل نیروی انسانی نیاز به توسعه تکنولوژی نوین و اقتصاد را نیز در پی دارد.

دکتر کلانتر با اشاره به تسهیل نخبه پروری بر اساس سند راهبردی کشور در امور نخبگان تصریح کرد: تسهیلاتی مادی و معنوی به نخبگان اعطا می‌شود تا راهکاری برای پیوند زدن نخبگان به اقتصاد دانش بنیان باشد و از طرفی انگیزه برای سیر مسیر نخبه پروری را در ایشان افزایش دهد.
وی افزایش نخبه پروری در یزد را از لازمه‌های توجه نخبگان به این بنیاد دانست و افزود: هر چند یک دهه از تاسیس و فعالیت این بنیاد در یزد می‌گذرد اما هنوز افراد زیادی آن را نمی‌شناسند و لازمه توجه و جلب و جذب نخبگان معرفی این بنیاد توسط اصحاب رسانه است.
دکترکلانتر با بیان این که سوق دادن افراد به سمت این بنیاد تقویت برند نخبگانی را در برخواهد داشت، تصریح کرد: باید تسهیلات این بنیاد اطلاع رسانی شده تا یزد بتواند بیش از پیش نخبگان را حمایت و منشا اثر قرار دهد.
کلانتر در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با اقدامات و برنامه‌های این بنیاد تا پایان امسال خبر داد و اظهار کرد: بزرگداشت انقلاب و دستاوردهای آن در زمینه‌های دانشگاهیان، علم و فناوری، اشتغال زایی در قالب مدیریت و به کارگیری نخبگان و همچین کافه کارآفرینی از عمده ترین این برنامه ها است.
وی برنامه‌ریزی و تدوین بودجه این بنیاد بر اساس تبصره 24 برنامه و بودجه و همچنینی مهارت افزایی نخبگان و فارغ التحصیلان را از دیگر برنامه‌های این بنیاد برشمرد. وی افزود: ایجاد ساختمانی شایسته و مناسب نخبگان با دربرداشتن معماری خاص یزد، مشارکت خیرین استان را می‌طلبد.

تاریخ انتشار : 1397/10/13
کد : 10130
تعداد بازدید: 80

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد نخبگان استان یزد محفوظ می باشد

                                              آدرس: یزد - بلوار دانشجو- روبروی مجتمع غدیر

                                                           تلفن: 03538262092